آخرین اخبار

20. آذر 1396 - 11:01   |   کد مطلب: 296059
طاق نیوز: چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز، با معرفی برترین ها در تالار ونوس این شهرستان به کار خود پایان داد.

محمد رضا درند مسئول انجمن نمایش استان کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، گفت: مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز با حضور برخی مسئولان و هنرمندان شامگاه دیروز در تالار ونوس این شهرستان برگزار و طی آن از برترین های بخش های مختلف جشنواره تقدیر شد.

وی تصریح کرد: در این جشنواره و از سوی هیات داوران در مجموع  12 اثر برای بخش مسابقه و 3 اثر نیز برای بخش جنبی انتخاب شدند که از 16 آذر تا دیروز 19 آذر ماه در سالن تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با هم رقابت کردند.

درند، نگاه ویژه به شعار سال (اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال) و توجه ویژه به زبان کُردی و مفاهیم فرهنگ کهن کُردستان با رویکردی خلاقانه و نو، باز آفرینی آیین ها، رسوم و سنت های کُردها در قالب نمایش، نگاه هنرمندانه و تحلیلی به مسائل اجتماعی روز بویژه مسائل خانواده، جوانان و طلاق و مبارزه با مصرف مواد مخدر و ارائه نمایش هایی در جهت نفی خشونت و جنگ طلبی در حمایت از گسترش صلح جهانی را از محورهای مورد تاکید این جشنواره عنوان نمود.

مسئوا انجمن نمایش استان کرمانشاه همچنین از کسب رتبه برتر این جشنواره توسط گروه نمایش خیال از شهرستان پاوه خبر داد.

وی افزود: این گروه نمایشی موفق گردید در چهاردهمین جشنواره تئاتر کردی سقز عناوین سوم نویسندگی توسط محمدرضا زندی، سوم بازیگری مرد توسط سعید پا‌کزاد، بازیگری دوم زن توسط  زهرا محمدی و نیز معرفی به جشنواره بین المللی فجر به عنوان اثر دوم جشنواره را از آن خود کند.

این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سقز و انجمن هنرهای نمایشی استان کردستان با همکاری اداره کل هنرهای نمایشی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، فرمانداری سقز، شورای اسلامی شهر و شهرداری سقز در راستای ارتقا، تشویق و ترویج هنر نمایش در جامعه با تاکید بر تولید نمایش هایی مبتنی بر فرهنگ کردستان برگزار گردید.

دیدگاه شما