آخرین اخبار

19. آذر 1396 - 11:02   |   کد مطلب: 296057
طاق نیوز: راه‌اندازی سینمای سیار در نقاط زلزله‌زده استان کرمانشاه و اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری در این مناطق از موارد مطرح شده در نشست مسئولان فرهنگی استان بود.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، جلسه بررسی برنامه های فرهنگی و هنری در دست اقدام مناطق زلزله زده با حضور مدیرکل و معاونین اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و همچنین کارشناسان و فعالان مدنی روز شنبه (18 آذر) در محل سالن جلسات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه برگزار شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این نشست اظهار داشت: با توجه به سفر اخیر معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و هیئت همراه در مناطق زلزله زده، مصوباتی جهت رفع مشکلات و کمک به آسیب دیدگان مقررشد که در صورت عملیاتی شدن در خور توجه است.

درخواست تسریع در اجرای مصوبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای زلزله زدگان

وی افزود: با توجه به حضور هیئت مسئول، تصمیمات خوبی جهت کمک به زلزله زدگان اتخاذ شد که از وزیر فرهنگ درخواست تسریع در اجرایی شدن این مصوبات را داریم.

جعفری ضمن تقدیر از کمک های نقدی و غیر نقدی کارکنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خوشبختانه کمک های نقدی و غیر نقدی کارکنان ادارات و هنرمندان سراسر کشور سریعا پس از وقوع زلزله ارسال شد که در کرمانشاه توسط همکاران این مجموعه در مناطق آسیب دیده توزیع شد.

جعفری اظهارد اشت: از همان لحظات ابتدایی وقوع زلزله، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سراسر کشور با راه اندازی کمپین ها و پویش های استانی توسط کارکنان و اصحاب فرهنگ و هنر استان ها آمادگی خود را برای کمک به زلزله زدگان اعلام کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه ضمن تقدیر و تشکر ویژه از حضور و زحمات و دلسوزی های هنرمندان برجسته کشور و استان اشاره کرد و افزود: حضور بسیار بی آلایش، صمیمانه و کمک های بی دریغ هنرمندان که نشان از ارزش های انسانی دارد، موجب دلگرمی و تسکین مردم این منطقه شد.

برگزاری مراسم چهلم جانباختگان زلزله کرمانشاه

در این جلسه ایجاد نگارخانه در قصرشیرین جهت ایجاد نشاط فرهنگی وهنری در منطقه، برگزاری برنامه هنری از جمله جشنواره مرزداران و جشنواره تئاتر طنز در شهرستان های قصرشیرین و سرپل ذهاب، کمک مالی جهت ترمیم آموزشگاه های موسیقی تخریب شده در شهرستان سرپل ذهاب و اختصاص بخشی از درآمد حاصله از برگزاری کنسرت ها تا پایان سال به زلزله زدگان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 همچنین در این جلسه  در مورد ایجاد سینمای سیار در مناطق زلزله زده، تجهیز سینمای روباز قصرشیرین جهت اجرای تئاتر خیابانی، برگزاری سوگواره شعر و همچنین جشنواره نسیم همدلی در شهرستان ثلاث باباجانی، برپایی یک محل موقت با متراژ ۵۰۰ متر در شهرستان سرپل ذهاب جهت برپایی فعالیت های فرهنگی وهنری و برای برگزاری مراسم چهلم جان باختگان این ضایعه اسفناک در قالب برنامه فرهنگی و هنری در شهرستان سرپل ذهاب نیز تصمیماتی گرفته شد.

دیدگاه شما