آخرین اخبار

19. آذر 1396 - 9:47   |   کد مطلب: 296055
رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه مطرح کرد:
برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دراستان کرمانشاه
طاق نیوز: رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه، گفت: ثبت نام از علاقمندان به شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در استان از بعد از ظهر دیروز آغاز شده و تا ۲۰ دی ماه سال جاری ادامه خواهد داشت.

حجت الاسلام مجید میرزایی در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، از آغاز ثبت نام آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبر داد و گفت: یکی از ماموریت‌های سازمان اوقاف در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ و قاری قرآن در کل کشور است که سازمانهای مختلف در راستای اجرای این نیت متبرک قدم برداشتند.

وی با بیان این مطلب که امسال سال ششم اجرای این طرح در سازمان اوقاف و امور خیریه استان است، اظهار داشت: این سازمان برای از بین بردن موازی کاری و نیز هم افزایی بیشتر در راستای حفظ قرآن کریم و فعالیتهایی که در حوزه مفاهیم قرآن کریم صورت میگیرد نسبت به برگزاری این آزمون با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل آموزش و پرور ش اقدام کرده که همزمان با سراسر کشور در استان کرمانشاه برگزار خواهد شد.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در ادامه افزود: ثبت نام این آزمون از ۱۸ آذر ساعت ۱۴شروع و تا ۲۰ دی ماه ۹۶ ادامه خواهد داشت و متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به سایت www.quranedu.ir مراجعه کنند.

میرزایی با بیان اینکه شرکت کنندگان در این آزمون محدودیتی برای ثبت نام ندارند خاطر نشان کرد: کلیه کسانی که در حوزه قرآن کریم فعالیت می کنند و حافظان ۱ جزء تا ۳۰ جزء قرآن می توانند در این مسابقه شرکت کنند.

وی همچنین یادآور شد: این آزمون در رده های سنی کودکان و در مقطع دبستان به صورت شفاهی، در رده های سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان به صورت کتبی و تنها در رشته حفظ کل قرآن کریم یه دو صورت آزمون کتبی و شفاهی برگزار می شود.

رئیس اداره امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه با اشاره به اینکه این آزمون مشترک بین ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش و اداره کل اوقاف و امور خیریه برگزار می شود، یادآور شد: آزمون در تاریخ ۱۰ اسفند ۹۶ برگزار خواهد شد و در پایان به برگزیدگانی که رتبه قبولی یعنی نمره ۷۰ به بالا را کسب کنند هدایایی تعلق می گیرد.

دیدگاه شما