آخرین اخبار

16. آذر 1396 - 12:50   |   کد مطلب: 296045
طاق نیوز: رییس سازمان بهزیستی کشور از راه اندازی 21 مهدکودک در مناطق زلزله زده استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، دکتر انوشیروان محسنی‌بندپی در تشریح اقدامات صورت گرفته در مناطق زلزله زده، از راه‌اندازی ۲۱ مهد کودک در این مناطق خبر داد و گفت: 21 مهدکودک را با ۳۱ کانکس برای بچه‌های منطقه زلزله برپا کرده‌ایم که برخی مهدکودک‌ها نیز دو کانکس در اختیار دارند.

وی از نصب ۲۰۶ کانکس برای مددجویان بهزیستی در این مناطق خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد ۷۶ کانکس به معلولان و ۱۹ کانکس به جانبازان اختصاص داده شده و یکصدویازده کانکس را در حوزه اجتماعی نصب کرده‌ایم.

رییس سازمان بهزیستی کشور با اشاره به شناسایی ۱۱۸ معلول جدید در حادثه زلزله غرب گفت: در حال حاضر کمیته تعیین نوع و شدت معلولیت در مناطق زلزله زده فعال است.

محسنی بندپی با بیان اینکه ۱۸ ضایعه نخاعی در زلزله گزارش شده که دو مورد آن فوت کرده‌اند، گفت: در این حادثه همچنین یازده کودک که هر دو والدین آنها فوت شده شناسایی شدند و ۱۴ کودک را نیز با فوت مادر و ۳۹ کودک با فوت پدر داریم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین دو مرکز توانبخشی سیار راه‌اندازی شده که اقدامات فیزیوتراپی و توانبخشی را انجام می‌دهند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: ۱۱۷۵ منزل مسکونی مددجویان نیاز به بازسازی کامل دارند که با قرارداد با سپاه پاسداران انجام خواهد شد، دو پایگاه اورژانس اجتماعی هم در منطقه راه‌اندازی کردیم.

دیدگاه شما