آخرین اخبار

12. آذر 1396 - 20:54   |   کد مطلب: 296034
طاق نیوز: ده عنوان کتاب کودک و نوجوان به خط بریل رونمایی می‌شود.

به گزارش طاق نیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این آثار ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه ۱۳ آذر، به مناسبت روز جهانی معلولان رونمایی می‌شود و در اختیار کودکان و نوجوانان نابینا قرار می‌گیرد.
سابقه انتشار کتاب‌های بریل از سوی کانون به ۱۴ سال پیش یعنی سال ۱۳۸۲ باز می‌گردد که کانون با چاپ ۱۶ عنوان کتاب، کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه را نیز در شمار مخاطبان کتاب‌های خود قرار داد.
از آن تاریخ تاکنون ۱۴۷ عنوان کتاب بریل از سوی کانون منتشر شده بود که با رونمایی از ۱۰ عنوان جدید، تعداد این آثار به ۱۵۷ می‌رسد.
بر اساس این خبر، «جزیره بی‌تربیت‌ها ۲»، «من معذرت نمی‌خواهم»، «پرواز کن پرواز»، «دعاهایی برای صلح جهانی»، «شاهنامه آخرش خوش است»، «سورنا»، «مجموعه ۶ جلدی هندسه‌ی عصر حجری»، «یخی که عاشق خورشید شد»، «خزان برگک»، «وای اگر دم داشتم»، «دانه و هندوانه»، «افسانه تیرانداز جوان»، «تخم‌مرغ شانسی»، «یک دوست تازه»، «پیرمرد و پیرزن»، «بود و بود و بود ۱ و ۲» عنوان‌های این آثارند که پیش‌تر از سوی انتشارات کانون منتشر شده‌اند و هم‌اینک در قالب ۱۰ جلد کتاب بریل عرضه می‌شوند.
این رونمایی با حضور نویسندگان، تصویرگران، کارشناسان و مربیان برگزار می شود و حضور علاقه‌مندان در آن بدون مانع است.
کانون این آثار را علاوه بر عرضه در مراکز فروش محصولات فرهنگی، در تمامی مراکز فرهنگی هنری خود به ویژه ۳۹ مرکز فراگیر - که در آن کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه حضور دارند – ارائه می‌کند.
این مراسم ساعت ۱۰ صبح در سالن کنفرانس شماره یک مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.
روز ۱۲ آذر از سوی مجمع عمومی سازمان ملل متحد به عنوان روز جهانی معلولان نام‌گذاری شده است و همه کشورهای جهان به این مناسبت برنامه‌هایی را برای ارتقا و رشد اذهان عمومی درباره مسائل مربوط به معلولیت‌های مختلف؛ و افزایش آگاهی‌ها در این زمینه تدارک می‌بینند.

دیدگاه شما