آخرین اخبار

11. آذر 1396 - 11:47   |   کد مطلب: 296023
طاق نیوز: رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه از بازگشایی همه مدارس شهری و روستایی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه از امروز(شنبه، یازدهم آذر) خبر داد.

به گزارش طاق نیوز به نقل از روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، همه مدارس شهری و روستایی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با دو و یا چند شیفته کردن مدارس آسیب ندیده و یا استقرار کانکس از امروز بازگشایی شده است.

حسین پارساپور رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه تصریح کرد: برخی از مدارسی که در زلزله آسیب جدی ندیده بودند و تنها دیوارهای آنها ترک خورده بود مورد ارزیابی مهندسان ناظر قرار گرفت با تشخیص آنها مبنی بر قابل استفاده بودن این مدارس، با تعمیرات جزئی مورد استفاده قرار گرفته اند.

پارساپور با یادآوری اینکه در زلزله 7.3 ریشتری استان کرمانشاه 90 مدرسه با 438 کلاس درس در شهرستان های سرپلذهاب، ثلاث باباجانی، گیلانغرب، قصرشیرین و دالاهو تخریب شدند، گفت: بیشترین مدارس در شهرستان های سرپلذهاب و ثلاث باباجانی تخریب شده بود.

وی با اشاره به تعطیلی تمامی مدارس مقاطع تحصیلی حوزه شهرستان کرمانشاه در شیفت صبح امروز(شنبه) در پی زلزله شب گذشته بخش کوزران اظهار کرد: بر اساس آخرین تصمیم‌گیری‌ها مدارس شیفت بعدازظهر تعطیل نیست و هر نوع تصمیم گیری مجدد در این خصوص اطلاع رسانی خواهد شد.

رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با بیان اینکه ظاهرا زلزله‌های شب گذشته مشکلی را برای مدارس بخش کوزران بوجود نیاورده، اظهار کرد: با این حال اداره کل نوسازی مدارس با اعزام اکیپ‌هایی به بررسی کارشناسی وضعیت مدارس این منطقه خواهد پرداخت.

دیدگاه شما