آخرین اخبار

8. آذر 1396 - 21:19   |   کد مطلب: 296018
مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خبر داد:
برگزاری جشن های هفته وحدت برای کودکان زلزله زده استان کرمانشاه
طاق نیوز: مدیر منطقه‌ای ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ، ازبرگزاری برنامه‌های هفته وحدت برای کودکان زلزله زده استان خبرداد وگفت: این اقدام ما مقطعی نیست و کودکان زلزله زده را رها نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، مهناز فتاحی در نشست خبری تشریح عملکرد" ستاد امداد فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در مناطق زلزله زده غرب کشور" اظهار داشت: اکیپ های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه از صبح روز بعد از زلزله با حضور در مناطق آسیب دیده بین کودکان و نوجوانان آب و کتاب توزیع کردند.

وی افزود: در حال حاضر در شهرهای آسیب دیده سرپلذهاب و ثلاث باباجانی ۲ پایگاه ثابت و ۴ پایگاه کتابخانه ای سیار داریم که روزانه ۲۰ تا ۲۵ نفر از نیروهای کانون در آنجا مشغول فعالیت هستند.

فتاحی با بیان اینکه مربیان کانون تاکنون قریب 400 روستای زلزله زده را سر زده اند، گفت: همچنین نیروهایی از استانهای مختلف کشور نیز برای امداد فرهنگی به کودکان و نوجوانان به مناطق زلزله زده استان کرمانشاه اعزام شده که این اعزام‌ها کماکان ادامه دارد.

مدیر منطقه ای ستاد امداد  فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همچنین یادآور شد: این اقدام ما مقطعی نیست و کودکان زلزله زده را رها نخواهیم کرد.

فتاحی ماموریت کانون را پرداختن به اوقات فراغت کودکان در سه حوزه شناختی، عاطفی و رفتاری بیان و تصریح کرد: در حادثه زلزله نیز خود را ملزم می دانیم هنرمندانه در کنار کودکان آسیب دیده باشیم.

وی ادامه داد: با توجه به وقوع زلزله در ماه های ابتدایی سال تحصیلی و نیاز دانش آموزان به دفتر، مداد و سایر اقلام مدرسه، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۳۲ هزار بسته لوازم التحریر را آماده و تا شب یلدا به دست کودکان و نوجوانان خواهد رساند.

این مسئول خاطر نشان کرد: بازی با عروسک نقش مهمی در بهداشت روانی کودکان ایفا می کند به همین منظور این کانون توزیع ۵ هزار عروسک را بین کودکان منطقه زلزله زده آغاز کرده است.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه اذعان داشت: با توجه به نزدیک شدن به هفته وحدت یک کامیون سیار نمایش از امروز با گروه های دف نوازی و مولودی در مناطق زلزله زده به استقبال این هفته می روند.

وی از برگزاری ویژه برنامه هفته وحدت در روز یکشنبه ۱۲ آذر خبر داد و افزود: این جشن ها تا پایان هفته وحدت با اجرای برنامه های متنوع در بین کودکان مناطق زلزله زده برگزار خواهد شد.

وی در پایان گفت: همچنان پذیرای هدایای هموطنان هستیم و متقاضیان می توانند هدایای خود را به مرکز کانون پرورشی واقع در ۳ راه ۲۲ بهمن تحویل دهند.

دیدگاه شما