آخرین اخبار

21. آبان 1396 - 11:17   |   کد مطلب: 295942
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه خبر داد:
عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به مناسبت هفته کتاب
طاق نیوز: مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه ضمن تشریح برنامه های هفته کتاب از امکان عضویت رایگان درتمامی کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه به مناسبت این هفته خبر داد.

معصومه حسنی خوانسار در حاشیه نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، ضمن مثبت ارزیابی کردن برپایی نمایشگاه هایی از این دست در ترویج فرهنگ کتاب و کتاب خوانی در بین افراد جامعه اظهار داشت: با توجه به تقارن اولین روز برگزاری سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه با اولین روز هفته کتاب، نهاد کتابخانه های عمومی استان برنامه های متعدد و متنوعی را به همین مناسبت تدارک دیده است.

وی با اشاره به امکان عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه افزود: تمامی علاقمندان عرصه کتاب و کتاب خوانی میتوانند در روز بیست و چهارم آبان ماه با حضور در کتابخانه های عمومی سطح استان در این کتابخانه ها به صورت رایگان عضو شده و نیز از خدمات کتابخانه های عمومی به مدت یک سال به صورت رایگان استفاده کنند.

خوانسار در ادامه ، نقد و بررسی کتاب خاطرات ماموستا ملا قادرقادری امام جمعه شهرستان پاوه، برگزاری بیش از 50 نشست کتاب خوان دراین هفته، برگزاری کلاس های قصه گویی برای کودکان و نوجوانان، تجلیل از کتابداران نمونه و کتابخانه های برتر، تجلیل از مسئولین کتابخانه های نمونه و همچنین تجلیل از کتاب خوانان برتر و کسانی که در کتابخانه های عمومی عضو هستند و از منابع موجود به نحو احسنت استفاده می کنند، رونمایی از حداقل 8 عنوان کتاب در شهرستان های سرپل ذهاب و صحنه، مراسم میثاق با شهدا و بازدید مدارس از کتابخانه های عمومی را از جمله برنامه های این نهاد اعلام نمود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه از ادامه اجرای طرح اهدای کتاب با شعار "هر کرمانشاهی یک جلد کتاب" طی این هفته خبر داد گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح از اول سال تا حالا تواننستیم حدود صد هزار جلد کتاب را از مردم و ادارات مختلف دریافت کنیم.

وی با اعلام این خبر که غرفه روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی استان در سیزدهمین نمایشگاه کتاب کرمانشاه آماده بازدید علاقمندان می باشد، گفت: در این غرفه کلیه عملکرد کتابخانه ها ی عمومی لحاظ شده و خدماتی همچون ارائه فرم های عضویت رایگان کتابخانه ها به افراد، مشاوره کتاب، معرفی کتاب و ... صورت می گیرد.

خوانسار در پایان اظهار داشت: قطعا وجود این نمایشگاه می تواند در فرهنگ سازیو  ترویج کتاب و کتاب خوانی و نیز بالا بردن سرانه مطالعه تاثیر بسزایی داشته باشد که استقبال بی نظیر افراد در همین روزهای نخست برگزاری خود گویاس این امر است.

دیدگاه شما