آخرین اخبار

20. آبان 1396 - 22:23   |   کد مطلب: 295939
طاق نیوز: سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: از آنجایی که هر کتابی حرفی برای خودش دارد و از موضوعات مختلفی با ما حرف میزند کتاب های منتشر شده در حیطه بزرگسالان تا حدودی می تواند برای همه سلیقه ها پاسخگو باشد اما در زمینه کتاب کودک و نوجوان هنوز جای بسیاری از موضوعات خالی است.

مهناز فتاحی سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در حاشیه ی سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه در گفتگو با خبرنگارطاق نیوز، گفت:  برپایی چنین نمایشگاه هایی می تواند در کتاب خوان کردن افراد جامعه بسیار موثر باشد.

وی تصریح کرد: در مکانی مثل نمایشگاه کتاب افراد می توانند کتاب ها  را از نزدیک ببینند و با عناوین مختاف آشنا شوند، این جا حتی در گفتگو ها از کتاب صحبت می شود و افراد کتاب های مختلف را به یکدیگر معرفی می کنند ابنجا جایی است که در آن می توان با کتاب ها زندگی و آنها را دید و تجربه کرد، بسیاری از افراد از طریق همین دیدن و روبه رو شدن با انواع کتاب به خواندن و مطالعه علاقمند می شوند.

فتاحی در ادامه افزود: نمایشگاه بزرگ کتاب یک رویداد فرهنگی خوب است اما باز هم جا برای غنی و وسیع تر شدن دارد، یعنی به نحوی که شما بتوانی در این محل با بهترین ها آشنا شوی و درعین حال دسترسی بسیار آسان تری  به کتاب ها داشته  باشی، تخفیف ها و بن هایی که در اختیار افراد گذاشته می شود عالی است اما کافی نیست باید از ایده های خلاقانه تری در زمینه کتاب خوانی در دل نمایشگاه استفاده کرد.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه گفت: امروزه فضاهای مجازی با سرعت در حال حرکت  هستند که البته در مقابل آنها اقدامات خوبی در زمینه کتاب خوانی مانند تولید کتاب های الکترونیکی و... صورت گرفته اما هنوز این امر جای کار دارد بنابراین زمانی می توان این رویداد را یک رویداد واقعا بزرگ نامید که بتوان آن چیزی که در شان و شایسته کتاب است با تمام قدرت به جا آورد که البته این امر حمایت های فراوانی را می طلبد.

وی در خصوص کتاب های حوزه دفاع مقدس اذعان داشت: ما هنوز نتوانستیم در استان مظلوم کرمانشاه یعنی در جاییکه جنگ از آن شروع شده و به پایان رسیده  دینمان را به دفاع مقدس ادا کنیم.

فتاحی اظهار داشت: این امر در استان های غربی کشور واقعا جای کار دارد و ما متاسفانه خیلی دیر به فکر افتادیم، زمانی که خیلی از راویان رفتند خیلی از کسانی که پر از خاطرات جنگ بودند و حالا ما بعد از بیست سال و سی سال تازه به فکر نوشتن این کتب افتادیم و به همین دلیل است که هنوز حق مطلب آن همه شجاعت و مظلومیت در استان ما آن طور که باید ادا نشده است.

این نویسنده ی کرمانشاهی با اشاره به اهمیت توجه هر چه بیشتر به ادبیات حوزه دفاع مقدس گفت: ما نیاز به راه اندازی مرکز بزرگ کتاب های دفاع مقدسی منطقه غرب کشور داریم که بتوانیم تمامی آثار موجود در این زمینه را به صورت متمرکز در آن داشته باشیم و جستجو کنیم.

سرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در پایان تاکید کرد: با کتاب دوست باشید چرا که کتاب دانایی می آورد و بهترین دوست شما خواهد شد.

دیدگاه شما