آخرین اخبار

20. آبان 1396 - 19:45   |   کد مطلب: 295937
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مطرح کرد:
نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه در شمار برترین نمایشگاه های کشور
طاق نیوز: : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه با آمار بالای فروش و استقبال گسترده مردمی، در شمار نمایشگاه های برتر کشور قرار دارد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، عصر شنبه(20 آبان) در آئین افتتاح سیزدهمین نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه، گفت: وضعیت یارمهربان در استان کرمانشاه خوب است.

وی افزود: باتوجه به استقبال گسترده مردم و آمار بالای فروش، نمایشگاه بزرگ کرمانشاه همیشه جزو نمایشگاه های برتر کشور است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، اظهار کرد: نمایشگاه امسال باتوجه به تقارن با اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر در شرایط خاصی برگزار شد.

وی با اشاره به ارائه 50 هزار عنوان کتاب در سیزدهمین دوره نمایشگاه کتاب کرمانشاه، ابراز کرد: 672 ناشر ثبت نام کردند که در بررسی های به عمل آمده تعداد زیادی حذف شده و در نهایت 400 ناشر در این نمایشگاه حضور پیدا کردند.

حجت الاسلام جعفری، از ایجاد شرایط لازم برای حضور سایر انتشارات استان کرمانشاه که موفق به حضور نشده اند، خبر داد و بیان کرد: با توجه به اختیاراتی که در استان داریم برای سایر انتشاراتی ها نیز غرفه در نظر خواهیم گرفت.

وی با اشاره به پیش بینی 215 غرفه در این نمایشگاه، عنوان کرد: تسهیلات خوبی از سوی وزارتخانه در قالب طرح های عیدانه، تابستانه،  پاییزانه و جام باشگاه های کتابخوان در اختیار کتابفروشی ها قرار می گیرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با اشاره به اعطای تسهیلات ویژه تا سقف 300 میلیون تومان به کتابفروشان، خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه جزو استان های اول در ثبت نام جهت دریافت تسهیلات برای راه اندازی کتابفروشی در سطح کشور است.

وی گفت: مردم استان کرمانشاه هر سال با تعصب و علاقه شدیدی که به کتاب دارند استقبال گرمی از این نمایشگاه دارند.

حجت الاسلام جعفری، با پیش بینی افزایش میزان استقبال از نمایشگاه، بیان کرد: آمار خرید و بازدید از نمایشگاه آمار بسیار خوبی است و امسال قطعاً بهتر خواهد شد.

وی ابراز امیدواری کرد: امسال یکی از نمایشگاه ممتاز در سطح کشور را به مردم خوب کرمانشاه تحویل بدهیم.

دیدگاه شما