آخرین اخبار

15. آبان 1396 - 18:44   |   کد مطلب: 295915
طاق نیوز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: از جانمایی ۲۱۰ غرفه با ارائه بیش از ۵۰ هزار عنوان کتاب خبر داد و گفت: تازه های کتاب مربوط به کتاب های منتشر شده در سال های ۹۵ و ۹۶ در نمایشگاه ارائه می شود.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، دوشنبه(١٥ آبان) در جمع خبرنگاران گفت: نمایشگاه بزرگ کتاب یکی از رویدادهای مهم فرهنگی کشور و استان کرمانشاه است.

وی افزود: استان کرمانشاه جزو استان های ممتاز به لحاظ برگزاری کیفی و کمی نمایشگاه کتاب است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، اظهار کرد: مردم به عنوان رکن اصلی مطالبه گر هستند و جریان نمایشگاه را دنبال می کنند.

وی ابراز کرد: گروه های مرجع و خاص اعم از اساتید، نویسندگان، ناشرین، کتابفروشان و دیگر گروه های ذینفع در امر کتاب و کتابخوانی به طور خاص به ویژه بهره برداران که دانشجویان و دانش آموزان و کتابخوانان را در بر می گیرد نیز نمایشگاه را پیگیری می کنند.

حجت الاسلام جعفری، گفت: تمام جریاناتی که به نوعی مانند حلقه های یک زنجیر در کنار هم قرار گرفته اند برای رشد و تعالی یک جامعه اعم از اخلاق، رفتار، تاریخ، تمدن و... به نوعی در تعالی فرهنگ عمومی جامعه تأثیرگذار است.

وی بیان کرد: مقوله کتاب و کتابخوانی یکی از عناصر اصلی است که می تواند در توسعه فرهنگ عمومی اثرگذار باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با بیان اینکه آماده سازی نمایشگاه و جانمایی غرفه های آن به طور رسمی از امروز(١٥ آبان) در محل دائمی نمایشگاه های کرمانشاه آغاز شده است، عنوان کرد: در بازدیدی که امروز از محل برپایی نمایشگاه داشتیم مقدمات لازم فراهم است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

وی با اشاره به ثبت نام اینترنتی ناشرین، گفت: از فردا به صورت عملیاتی در نمایشگاه مستقر شده و روز شنبه(٢٠ آبان) نمایشگاه بزرگ کتاب آغاز به کار می کند.

حجت الاسلام جعفری، با اشاره به ثبت نام ٦٨٢ ناشر جهت حضور در نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه، میزان استقبال ناشران از این رویداد فرهنگی را به نسبت سال قبل قابل توجه خواند.

وی با اشاره به اعلام حضور ٣٥٦ ناشر، اذعان کرد: پیش بینی می کنیم بیش از ٤٠٠ ناشر در نمایشگاه حضور پیدا کنند که ١٥ ناشر از استان کرمانشاه است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، از جانمایی ٢١٠ غرفه با ارائه بیش از ٥٠ هزار عنوان کتاب خبر داد و گفت: تازه های کتاب مربوط به کتاب های منتشر شده در سال های ٩٥ و ٩٦ در نمایشگاه ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه ثبت نام از ناشران به صورت سراسری صورت گرفته و استان کرمانشاه دخالتی در روند آن نداشته است، اظهارکرد: ناشران یا کتابفروشانی که ثبت نام نکرده اند در صورتی که فضا در اختیار داشته باشیم می توانند در نمایشگاه شرکت کنند.

حجت الاسلام جعفری، با اشاره به تقارن برگزاری نمایشگاه با اربعین حسینی و دهه پایانی ماه صفر، ابراز کرد: در نمایشگاه امسال یک فضای معنوی و مناسبتی مربوط به این دهه را با پیش بینی غرفه های عمومی و خاص خواهیم داشت.

 

وی از حضور دستگاه ها و نهادهای مختلف استان اعم از جمعیت امام علی(ع)، رادیو کتاب، کرمانشاه شناسی، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بسیج رسانه، روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نهاد کتابخانه های عمومی، بنیاد غدیر و غرفه کودک و نوجوان به عنوان یکی از غرفه های پر بازدید با مدیرت کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان در این نمایشگاه خبر داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، با پیش بینی استقبال گسترده مردم از نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه، اذعان کرد: امسال شاهد برگزاری نمایشگاهی با شکوه به لحاظ شاخص های کیفی و کمی خواهیم بود.

وی با اشاره به عرضه تخفیف ٢٠ تا ٣٠ درصد در نمایشگاه از پیش بینی بیش از ٣٠ برنامه شاخص جنبی خبر داد و گفت: امسال با توجه به زمان مناسب برگزاری نمایشگاه پیش بینی می کنیم استقبال مردم بیش از سال های گذشته باشد.

دیدگاه شما