آخرین اخبار

14. آبان 1396 - 10:36   |   کد مطلب: 295914
طاق نیوز: اثر نمایشی «زائر» به کارگردانی مرتضی اسدی مرام موفق شد به مرحله نهایی نخستین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین راه یابد و آغازگر برنامه های این سوگوار باشد.

مرتضی اسدی مرام از هنرمندان مطرح عرصه تئاتر استان در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، از راهیابی اثر نمایشی خود با عنوان «زائر» به مرحله اجرای نخستین سوگوار ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین که در چزابه برگزار می شود، خبر داد.

وی افزود: پس از اعلام نتایج نهایی  بازبینی سوگواره ملی تئاتر میدانی وتعزیه اربعین و پس از بررسی ۷۰ اثر نمایشی از سراسر کشور توسط هیئت ۶ نفره داوران آثار نمایشی راه یافته به سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی اعلام  شدند که نمایش زائر از کرمانشاه در لیست راه یافته‌گان به مرحله نهایی این سوگواره ملی قرار داشت.

لازم به ذکر است این سوگوار با اجرای نمایش «زائر» اثر مرتضی اسدی مرام، هنرمند کرمانشاهی از دیروز ۱۳ آبان در پایانه مرزی چزابه آغاز به کار کرده و تا ۱۹ آبان به دبیری مصطفی بوعذار هم زمان با حماسه پیاده روی عظیم اربعین حسینی در این پایانه مرزی در خوزستان در قالب ایستگاه‌های نمایشی به اجرای برنامه خواهد پرداخت.

دیدگاه شما