آخرین اخبار

29. مهر 1396 - 12:06   |   کد مطلب: 295855
طاق نیوز: نخستین دوره «هم افزایی مهارت های قصه گویی» با حضور کتابداران بخش های کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز به نقل روابط عمومی اداره‌کل کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، نخستین دوره «هم افزایی مهارت های قصه گویی» توسط «شاهدخت موسی زاده» مدرس و فعال حوزه کودک و نوجوان و با حضور مدیرکل و کتابداران بخش های کودک و نوجوان کتابخانه های عمومی استان کرمانشاه، در سالن همایش های کتابخانه عمومی امیرکبیر به کار خود پایان داد.

شاهدخت موسی زاده، مدرس و فعال حوزه کودک و نوجوان، در پایان این دوره گفت: دوره «هم افزایی مهارت های قصه گویی» به منظور تقویت مهارت‌های کتابداران بخش های کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی کشور، در سراسر کشور برگزار خواهد شد و استان کرمانشاه اولین استانی است که این دوره در آن برگزار شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: با توجه به اهمیت و ضرورت توجه به کودکان و نوجوانان و با توجه به تاکید دبیرکل محترم نهاد جناب آقای مختارپور، برنامه های قصه گویی در بخش های کودک کتابخانه های عمومی یکی از اصلی ترین برنامه های ویژه برای کودکان و نوجوانان می باشد.

موسی زاده با اشاره به اینکه تا پایان سال در ۱۵ استان دیگر این دوره برگزار خواهد شد گفت: در این دوره ها که بمدت دو روز برگزار می شود، روز اول را به ارائه مطالبی(که حاصل ۱۸ سال تجربه و تدریس در این حوزه است) اصلی که مورد نیاز هر مربی و کتابدار کودکی که میخواهد در حوزه قصه گویی فعالیت داشته باشد میپردازیم و روز دوم هریک از کتابداران به قصه گویی با توجه به مطالب ارائه شده می پردازند.

وی گفت: در روز اول سه موضوع اصلی در قصه گویی از قبیل: انتخاب قصه (با توجه به شرایط و روحیه قصه گو، مخاطب قصه، زمان و نوع قصه)، تمرینات قصه(تمرینات و خلاقیت های بعد از انتخاب قصه، حفظ ساختار اصلی قصه و تعغییر در ساختار فرعی آن)، اجرا یا بیان قصه(چگونگی شروع کردن قصه، پیش بردن و در آخر پایان مناسب و دلچسب کودکان و شنونده قصه) را بطور کامل و با ارائه قصه هایی جهت تفهیم بهتر مطالب به کتابداران آموزش داده شد.

 این مدرس و فعال حوزه کودک و نوجوان با اشاره به پتانسیل بالای کتابداران در این حوزه عنوان کرد: در روز دوم هریک از کتابداران با توجه به مطالب روز قبل یک قصه را انتخاب و اجرا کردند، که بسیار تجربه مفید و خوبی برای این عزیزان بود.

وی در پایان گفت: قرار بر این است در پایان این دوره ها جشنواره ای با همین عنوان برگزار شود.

لازم بذکر است در این دوره ۴۰ تن از کتابداران بخش های کودک و نوجوان استان کرمانشاه  حضور داشتند.

دیدگاه شما