آخرین اخبار

26. مهر 1396 - 9:37   |   کد مطلب: 295846
طاق نیوز: یک هنرمند عرصه تئاتر در پاسخ به اظهارات سخیف ترامپ گفت: ترامپ قطعا دارای شخصیت متزلزل و مواجه با عدم تعادل روحی است، از نظر من سخنان او به حدی سخیف بود که حتی در جامعه آمریکا نیز بازخورد مناسبی نداشت.

آرش منصوری هنرمند عرصه تئاتر استان در خصوص لفاظی های رئیس جمهور آمریکا به خبرنگار طاق نیوز، گفت: ترامپ قطعا دارای شخصیت متزلزل و مواجه با عدم تعادل روحی است، از نظر من سخنان او به حدی سخیف بود که حتی در جامعه آمریکا نیز باز خورد مناسبی نداشت.

وی در خصوص اتهام واهی ترامپ به نیروهای مخلص و انقلابی سپاه پاسداران تصریح کرد: اگر جنگیدن با داعش و انصار الشام و طالبان جیش العدل و سایر گروهها ی وابسته به وهابیت و تکفیر را عملیات تروریستی میدانند باید واقعا در مورد مفهوم کلمه تروریست تجدید نظر کرد .

منصوری افزود: در این رابطه شما را ارجاع میدهم به جمله ای که هر شب در رزم نمایش با افلاکیان تکرار میکنیم و اینکه  ایران در دویست سال گذشته آغازگر هیچ جنگی نبوده و این برای کشوری که بارها مورد تهاجم قرار گرفته یک رکورد است.

این هنرمند عرصه تئاتر خاطر نشان کرد: همیشه گفته ام کم هزینه ترین راه مبارزه با مستکبرین راه فرهنگی است. ما اگر قائل به صدور ایدئولوژی هستیم راهی جز کار فرهنگی نداریم. برای پاسخ به ترامپ و اصولا هر گونه اظهار نظر از این دست باید از هنرمندان خواست پاسخهای مناسبی برای اقناع مردم پیدا کنند هر چند خوشبختانه در این مورد شاهد اجماع کم نظیر ی در بین مردم بودیم اما باز هم زبان هنر را گویا ترین زبان در این مسیر میدانم.

وی با اشاره اینکه آمریکا همواره طرف مذاکره قابل اعتمادی نیست، گفت: شکی ندارم نمیشود به ترامپ امید داشت که به تعهدات خود عمل کند، فراموش نکنیم وعده او پاره کردن برجام در نخستین روز دولتش بود که البته هنوز هم انجام نشده و از آنجایی که  آمریکا پای این عهد نامه را امضا کرده  راهی برای نقض آن ندارد.

منصوری اذعان داشت: برداشت من این است ترامپ بیش از آنکه قصد عمل داشته باشد به فکر راضی کردن و فریب دادن نظام سعودی است کاربرد ناشیانه واژه جعلی در مورد خلیج همیشه فارس نیز نشان از این واقعیت است که وی ضمن علاقه به نقض تعهدات خود جرات قرار گرفتن در مقابل جامعه جهانی را ندارد.

وی ادامه داد: دولت آمریکا همزمان با این نطق عرب پسندانه اعلام کرد از یونسکو خارج خواهد شد بدلیل آنچه ضدیت این نهاد با رژیم کودک کش اسرائیل نامید.  این اقدام نیز تنها برای پسند اسرائیل بود و نه در راستای خواست ملت آمریکا. آشکار است هدف از دلجویی از اسرائیل و عربستان که اکنون نقطه اشتراکشان مقابله با نظام جمهوری اسلامی است نخست جذب نظر لابی صهیونیسم و سپس فروش اسلحه به اعراب از طریق ایجاد شبهه جنگ افروزی ایران  است .ترامپ میکوشد همه را فریب دهد اما این عملکرد قطعا در میان مدت به ضرر خودش تمام خواهد شد.

این هنرمند خاطر نشان کرد: شک ندارم روش ناشیانه و نابخردانه ترامپ به مصداق گر خدا خواهد عدو سبب خیر خواهد شد به سود ایجاد وحدت و همدلی در بین ایرانیان تمام خواهد شد نمودهای این همدلی در جامعه ایران در همین چند روز به گونه کم سابقه ای قابل مشاهده است.

دیدگاه شما