آخرین اخبار

20. مهر 1396 - 15:53   |   کد مطلب: 295817
طاق نیوز: آیین نکوداشت مقام شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگداشت روز حافظ با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان استان در محل تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش طاق نیوز، آیین نکوداشت مقام شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگداشت روز حافظ با حضور جمعی از مسئولان و چهره‌های فرهنگی و هنری استان و کشور در محل تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد.

بهروز یاسمی از شعران برجسته کشور در حاشیه این مراسم به خبرنگار طاق نیوز گفت: دیوان حافظ فلسفه زندگی است تنها نگه داشتن آن در خانه ها فایده ای نداشته و دردی را دوا نمی کند حافظ را باید خواند و درس گرفت.

وی افزود: باید یاد بگیریم که این دنیای معرفت را تنها بر روی طاقچه ها نگذاریم و بکوشیم توصیه های آن را در کارهای روزمره به کار ببندیم.

یاسمی تصریح کرد: حافظ شناسنامه ما و نماد فرهنگ تاریخی و قومی ما است، حافظ از ازل تا ابد خصوصیات آدمی را در خود جمع کرده خوب و بدش را باهم و برای همین است که به آن تفعل زده طالع خود را در آن جستجو و فکر می کنند که حافظ زبان حال آنهاست و نیز برای همین است که به وی لقب لسان الغیب را داده اند.

این هنرمند شاعر در ادامه گفت: دلیل ماندگاری غزل حافظ این است که زبان این شاعر نامی و بزرگ زبان آرزوها، امیال، احساسات، آینده، گذشته، شکستها وا امیدهاست، حافظ خاک را به افلاک پیوند زده پا در زمین دارد و سر در آسمان، جنبه های گوناگون شعرش ازلی و ابدی است و برای همین است که همه اندیشه های انسانی و بشری در شعر این انسان وارسته وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: باید فرهنگ مطالعه شعر حافظ در بین مردم توسط مسئولین و اهالی فرهنگ نهادینه  و به این مهم توجه بیشتر و جدی تری  شود.

همچنین طی این مراسم سومین نشان فرهنگ و هنر استان توسط دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه به استاد عبدالله جواری چهره یرجسته هنر خوشنویسی استان تقدیم و از ایشان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

دیدگاه شما