آخرین اخبار

19. مهر 1396 - 22:02   |   کد مطلب: 295816
طاق نیوز: آیین نکوداشت مقام شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگداشت روز حافظ امروز در محل تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، آیین نکوداشت مقام شهید آیت الله اشرفی اصفهانی و بزرگداشت روز حافظ با حضور جمعی از مسئولان و چهره‌های فرهنگی و هنری استان و کشور امروز در محل تالار وحدت دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه برگزار شد.

حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه طی این مراسم گفت: وجود شخصیتها و اسطوره های فرهنگی وهنری در تاریخ یک ملت عاملی است که موجب حفظ فرهنگ و تمدن اصیل آن ملت می شود.

وی تصریح کرد: یکی از ویژگی های مهم تاریخ گذشته ما که در کنار توانمندی های فرهنگی و هنری و تاریخی به آن افتخار می کنیم وجود همین شخصیتهای بزرگ مثل فردوسی، حافظ، سعدی، مولانا و... است که با زندگی ققنوس وار خود توانسته اند تا به امروز این فرهنگ و تمدن را حفظ کنند.

جعفری افزود: ایران ما، فرهنگ ما، تمدن ما و هنر ما در واقع امروز به همین اعتبار در دنیا سرآمد است و برد دارد، همین که ما سرآمدانی داریم و داشتیم که توانسته اند خودشان ققنوس وار بسورند و فرهنگ و هنر این کشور را حفظ کرده و توسعه دهند.

 

بزرگداشت

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه همچنین شهید اشرفی اصفهانی را یکی از چهره های تاثیرگذار انقلاب اسلامی معرفی کرد و گفت: در زمانی که کشور در شرایط خاص سیاسی قرار داشت و دشمنان شخصیتهای بزرگ ما همچون شهید رجایی، شهید باهنر و... را ترور میکردند، ایشان از جمله افرادی بودند که نقشی تاثیر گذار را ایفا کردند و به همین دلیل مورد کینه دشمن قرار گرفته و به شهادت رسیدند.

وی در ادامه استاد عبدالله جواری را یکی از سرآمدان عصر حاضر در عرصه هنر خوشنویشی دانست که توانسته با هنر، رفتار و اخلاق، منش و شخصیت خود نقش بسزایی در حفظ فرهنگ و تمدن این مرز و بوم داشته باشد.

طی این مراسم سومین نشان فرهنگ و هنر استان توسط دکتر سلیمی رئیس دانشگاه علمی کاربردی فرهنگ و هنر کرمانشاه به استاد عبدالله جواری چهره یرجسته هنر خوشنویسی استان تقدیم و از ایشان تقدیر و تجلیل به عمل آمد.

همچنین در این آیین، بزرگداشت مقام حافظ با حضور شاعران استان کرمانشاه و شعر خوانی تعدادی از آنان و با حضور دکتر بهروز یاسمی انجام گرفت.

دیدگاه شما