آخرین اخبار

15. مهر 1396 - 18:51   |   کد مطلب: 295797
طاق نیوز: نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد عبدالله جواری از چهره های برجسته هنر خوشنویسی امروز در کرمانشاه افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، نمایشگاه آثار خوشنویسی استاد عبدالله جواری از چهره های برجسته هنر خوشنویسی امروز با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، برخی مسئولین و هنرمندان در دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه افتتاح شد.

بر پایه این گزارش اکثر آثار این نمایشگاه با خط نستعلیق و تعدادی نیز با خط شکسته نستعلیق نوشته شده که در این بین و به صورت تفنن چند اثر خودکار و مداد هم برای بازدید هنرجویان و علاقه مندان به نمایش گذاشته شده است.

همچنین در این نمایشگاه که تا 22 مهر ماه برقرار است تعدادی از آثار نقاشی و تذهیب آزاده جواری دختر استاد عبدالله جواری به چشم می خورد.

لازم به ذکر است این نمایشگاه به مناسبت بیستم مهر ماه و روز حافظ برگزار شده و کلیه اشعار خوشنویسی شده نیز از دیوان این شاعر نامی انتخاب گردیده است.

حجت الاسلام رحیم جعفری مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در حاشیه این مراسم به خبرنگار طاق نیوز گفت: استان کرمانشاه بدون تردید با توجه به پیشینه و تاریخ کهن چند صد ساله در هنر خوشنویسی و نیز با وجود دارا بودن شخصیتهای بزرگی همچون میرزا رضای کلهر و عالم جلیل القدر حضرت آیت الله نجومی یکی از غنی ترین استان های کشور به لحاظ این عرصه هنری است.

وی با بیان این مطلب که با وجود جایگاه ممتاز خوشنویسی استان در سطح کشور هنوز اقدامی موثر و دائمی در جهت حفظ، توسعه و ترویج این عرصه هنری انجام نگرفته است، از برگزاری جشنواره خوشنویسی دوسالانه میرزا رضای کلهر به مناسبت گرامیداشت این چهره سرآمد خوشنویسی استان طی اواخر سال جاری و یا اوایل سال آینده خبر داد.

حجت الاسلام جعفری ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره بتواند پاسخگوی این غنای هنری در حوزه خوشنویسی استان یاشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در ادامه انجمن خوشنویسان استان به سرپرستی استاد جواری را از جمله انجمن های فعال و با سابقه استان دانست و ضمن تکریم ایشان، وی را جزء سرآمدهای این هنر ارزنده معرفی نمود.

وی خاطر نشان کرد: انجام اینگونه اقدامات و برپایی نمایشگاه های مختلف علاوه بر اینکه می تواند به کشف استعدادها و توانمندی های علاقمندان به فعالیت های هنری کمک کند میتواند عاملی در جهت معرفی توان و قدرت فرهنگی و هنری استان  بوده و نیز در توسعه و ترویج و آموزش هنرمندان و مشتاقان این عرصه موثر باشد.

حجت الاسلام جعفری در پایان با اشاره به بیستم مهر ماه روز بزرگداشت حافظ از برگزاری مراسمی به همین مناسیت در دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه و در حاشیه ی این نمایشگاه با حضوراهالی فرهنگ و ادب و شعر استان خبر داد.

دیدگاه شما