آخرین اخبار

4. مهر 1396 - 14:02   |   کد مطلب: 295761
طاق نیوز: برای اولین بار در کشور "گزیده رباعیات معاصر ایران" به همت دو شاعر کرمانشاهی پیمان سلیمانی و سیامک کیهانی جمع آوری و به چاپ می‌‍ رسد.

پیمان سلیمانی در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، اظهار داشت: رباعی یکی از قالب‌های شعری زیبای ادبیات فارسی است که متاسفانه در ادبیات معاصر آنطور که باید بصورت جدی به آن توجهی نمی شود.

وی تصریح کرد:"خیام" معروف ترین شاعر رباعی سرای تاریخ شعر و ادبیات ایران است که به خاطر نوع دیدگاهش دارای شهرت جهانی بوده و بسیار مورد توجه است.

سلیمانی افزود: بعد از خیام تقریبا هیچ شاعری حتی نزدیک به خیام هم در سرودن رباعی تبحر پیدا نکرده و عملا این قالب شعری در ادبیات معاصر تنها بصورت تفننی توسط برخی شعرا به کار گرفته شده که این امر خود بیانگر لزوم توجه هر چه بیشتر به این قالب شعری است.

این شاعر کرمانشاهی با بیان اینکه به همراه «سیامک کیهانی» دیگر شاعر کرمانشاهی کار جمع آوری رباعیات را برعهده دارد، گفت: از 31 شهریور امسال فراخوان ارسال آثار به تمام نهادهای فرهنگی سراسر کشور داده شده که طی آن تاکنون 300 اثر رباعی به دست ما رسیده است.

وی افزود: در این فراخوان از تمام رباعی سراها و شاعران کشور خواسته‌ایم تا هر رباعی که دارند در حد هر شاعر 10 تا 15 رباعی را به دو آدرس تلگرامی @PEYMANSOLYMANI و @SIYMAK274 برای ما ارسال کنند.

سلیمانی خاطر نشان کرد: مهلت ارسال آثار تا 30 آبان ماه امسال ادامه دارد.

این شاعر کرمانشاهی در ادامه افزود: چاپ آثار ارسالی از سوی شاعران پس از داوری و انتخاب آغاز شده و طی اسفندماه امسال کتاب "گزیده رباعیات معاصر ایران" با حضور شاعران و رباعی سرایان برجسته کشور رونمایی می‌شود.

دیدگاه شما