آخرین اخبار

3. مهر 1396 - 20:28   |   کد مطلب: 295757
طاق نیوز: در سومین روز از برپایی نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس با عنوان گنج جنگ، جلسه نقد و بررسی آثار ارائه شده در این نمایشگاه در نگارستان سوره حوزه هنری کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، در سومین روز از برپایی نمایشگاه عکس و پوستر دفاع مقدس با عنوان گنج جنگ، جلسه نقد و بررسی این آثار با حضور زهرا کرمی و فرشاد عیسی پور از مدرسین دانشگاه فرهنگ و هنر کرمانشاه و هنرمندان گرافیست در نگارستان سوره حوزه هنری کرمانشاه برگزار شد.

در ابتدای این نشست فرشاد عیسی پور به عنوان منتقد به بیان ظرافت های هنر گرافیک پرداخت و گفت: دفاع مقدس دارای منابع و اسناد ارزشمند و دست نخورده ای است که هنرمندان با هوشمندی می توانند به آنها مراجعه کنند و آثار فاخری را در این حوزه خلق کنند.

عیسی پور در ادامه با انتقاد از برخی آثار، اشاره ی مستقیم به مقوله ی جنگ و دفاع مقدس را تکراری خواند و تصریح کرد: استفاده از نمادهای مستقیم در خلق اثر در حوزه دفاع مقدس باعث می شود که مخاطب همواره کارهایی را با نشانه هایی مانند تانک و توپ و گلوله ... ببیند در حالی که جنگ تحمیلی با توجه به ویژگی هایی که داشت دارای جنبه های عرفانی، عاطفی و روان شناختی نیز هست که می توان این بخش را نیز در آثار هنری مورد توجه قرار داد.

زهرا پورخوش مسئول واحد هنرهای تجسمی حوزه هنری کرمانشاه در حاشیه ی این مراسم گفت: حوزه هنری برای دهه ی نخست محرم و هفته دفاع مقدس برنامه های ویژه ای را تدارک دیده که نمایشگاه عکس و پوستر گنج جنگ یکی از این دست برنامه هاست.

وی افزود: دفاع مقدس نه تنها نگاه دنیا به ایران اسلامی را تغییر داد، بلکه انقلابی در آثار هنرمندان نیز به وجود آورد.

در پایان شرکت کنندگان در این جلسه نیز به بیان نقطه نظرات خود پیرامون این نمایشگاه پرداختند.

نمایشگاه عکس و پوستر گنج جنگ کاری مشترک از سوی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و حوزه هنری است که با آغاز هفته دفاع مقدس در نگارستان سوره حوزه هنری کار خود را شروع کرده و تا ششم مهر پذیرای علاقمندان خواهد بود.

دیدگاه شما