آخرین اخبار

21. شهريور 1396 - 10:55   |   کد مطلب: 295702
به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه؛
نشست معرفتی، بصیرتی آشنایی با معارف قرآنی بسیج هنرمندان برگزار شد
طاق نیوز: کارگاه یک روزه توانمند سازی تخصصی مسئولین کانون ها و سرگروه های هنری کانون های بسیج هنرمندان شرق استان به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در محل فرهنگسرای شهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، کارگاه یک روزه توانمند سازی تخصصی مسئولین کانون ها و سرگروه های هنری کانون های بسیج هنرمندان شرق استان به همت سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه در محل فرهنگسرای شهر کرمانشاه برگزار شد.

در حاشیه ی این کارگاه  نشست معرفتی، بصیرتی آشنایی با معارف قرآنی با حضور حجت الاسلام کریمی مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه برگزار و مور توجه و استقبال شرکت کنندگان قرار گرفت.

حجت الاسلام کریمی در این نشست اظهار داشت: هنر یک هنرمند زمانی که بتواند با ایمان و جنبه روحانی وجود او آمیخته شود آن زمان است که میتوان گفت هنر وی در بهترین چهره خود متجلی شده است و بر همین اساس است که هنرمندان واقعی در تمامی ادیان از جایگاه ویژه ای برخوردار بودند.

وی افزود: بالاترین هنر همین هنرآفرینش انسان است تا جایی که خداوند برای خلقت موجودی که خود میتواند خلاق و هنرمند باشد به خود احسنت می گوید.

مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه اظهار داشت:  هنرمندان همواره باید سعی کنند هنر خود را در راه دین و اهداف الهی به کار بگیرند چنان که می بینیم هنرمندانی  که در مسیر دین قرار گرفته و برای دین کار کردند همواره عاقبت بخیر بوده و نام و شهرتشان در تاریخ ماندگار است.

کریمی در ادامه قرآن را بهترین اثر هنری در فصاحت و بلاغت معرفی نمود و گفت: قرآن شگفت انگیزترین اثر هنری نازل شده از سوی خداوند است که تا کنون هیچ یک از اهالی هنر نتوانسته اند حتی یک آیه مانند آن بیاورند از این رو قرآن می تواند به هنر ما جهت داده و آن را در مسیر الهی هدایت کند.

وی با اشاره به ترویج فرهنگ غربی در جامعه اسلامی ما اظهار داشت: متاسفانه امروزه فرهنگ ما با فرهنگ غربی آمیخته شده و فرهنگ غربی با رواج  خود در جامعه جایگاه فرهنگ اسلامی را کمرنگ کرده تا جایی که ضد فرهنگ ها تبدبل به فرهنگ شده و ناهنجاریها جای ارزشها را گرفته اند.

حجت الاسلام کریمی ادامه داد: در این میان هنری میتواند موثر و مفید باشد که در کنار آن اسلام و ایمان ما باشد، هنرمند باید بتواند با اتکا به فرهنگ خود و با استفاده از ابزار قدرتمند هنر به ترویج فرهنگ اسلامی، ارزشهای دینی و بیرون راندن فرهنگ بیگانه بپردازد نه این که آن را مبنایی برای روشنفکری خود قرار دهد.

وی ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت فرهنگ اسلامی جامعه افزود: فرهنگ برای ما همچون هوا برای نفس کشیدن است باید آگاه باشیم که دشمنان با چه هنری دارند فرهنگ اسلامی ما را از ما میگیرند و ما چگونه می توانیم با استفاده از همین ابزار به مقابله با هجمه آنان پرداخته و فرهنگ دینی و اسلامی خود را حفظ کنیم.

مسئول سازمان بسیج طلاب سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه خاطر نشان کرد: در دنیای امروز سلاح اصلی در دست هنرمندان است چنان که گاهی یک اثر هنری میتواند تاثیری به مراتب بیشتر از برگزاری مراسمات و جلسات مختلف داشته باشد چرا که هنر بطن کار به بهترین نحو نشان می دهد.

دیدگاه شما