آخرین اخبار

20. شهريور 1396 - 22:08   |   کد مطلب: 295700
طاق نیوز: معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، برنامه‌های هفته دفاع مقدس در استان را تشریح کرد و از برگزاری برنامه‌های متعدد طی این هفته خبر داد.

به گزارش طاق نیوز به نقل از مهر، بهرام میرزائی از برگزاری برنامه‌های متعدد به مناسبت هفته دفاع مقدس در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: معنویت، اقتدار نیروهای مسلح، وحدت ملی و سلامت شعار این هفته است و برنامه‌های این هفته با محوریت شعار فوق برگزار می شود.

برگزاری رژه نیروهای مسلح پیاده و خودرویی

وی افزود: از جمله برنامه‌های اولین روز این هفته می توان به رژه نیروهای پیاده و خودرویی نیروهای مسلح در شهرستان‌های سرپل‌ذهاب، اسلام‌آباد غرب، جوانرود و پاوه اشاره کرد.

میرزائی از شرکت بسیجیان در نماز جمعه این هفته به عنوان برنامه‌های اولین روز هفته دفاع مقدس یاد کرد و گفت: شرکت در نماز جمعه از دیگر برنامه های اولین روز این هفته است که طی آن کلیه نواحی مقاومت بسیج استان از جمله بسیج دانش‌آموزی، فرهنگیان، مهندسی  و کارمندی در میعادگاه‌های نماز جمعه حاضر می شوند.

برپایی اکیپ سلامت، ویزیت رایگان و اعزام پزشک به مناطق محروم

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، از برپایی ایستگاه سلامت در نقاط مختلف و اکیپ پزشکی رایگان به مناطق محروم استان در این هفته خبر داد.

وی از ویزیت رایگان بیماران در شهرستان‌های  قصرشیرین، دالاهو، کرمانشاه، صحنه، روانسر، جوانرود، ثلاث باباجانی  و مناطق عشایری استان نیز به عنوان دیگر برنامه‌های تدارک دیده شده طی این هفته یاد کرد.

میرزائی از برگزاری مسابقات ورزشی نیز در کلیه نواحی مقاومت بسیج خبر داد و گفت: برگزاری مراسم پیاده‌روی خانوادگی  در شهرستان‌های کنگاور، صحنه، سنقر، هرسین، دالاهو، گیلانغرب، قصرشیرین، ثلاث باباجانی و روانسر از دیگر برنامه‌هایی است که به مناسبت این هفته تدارک دیده شده است.

دیدار فرماندهان  سپاه و پایگاه های مقاومت بسیج  با نماینده ولی فقیه در استان

وی از دیدار فرماندهان سپاه و پایگاه های مقاومت بسیج  با  نماینده ولی فقیه در استان و ائمه جمعه در شهرستان‌ها به مناسبت این هفته و اولین روز از آن خبر داد.

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، برپایی ایستگاه‌های صلواتی در نقاط مختلف استان و فضاسازی متناسب با این هفته را از دیگر اقدامات و برنامه های تدارک دیده شده به مناسبت هفته دفاع مقدس برشمرد.

برپایی صبحگاه مشترک نیروهای مسلح و نواختن زنگ مقاومت در مدارس

وی در ادامه از برگزاری صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در شهرستان‌های دالاهو، هرسین، صحنه، کنگاور و سنقر در دومین روز از این هفته خبر داد و گفت: طی این روز که مصادف با اول مهر است، زنگ مقاومت در مدارس استان کرمانشاه نواخته خواهد شد.

میرزائی از حضور راویان دفاع مقدس در مدارس استان برای بیان خاطرات و روایاتی از دفاع مقدس طی دومین روز خبر داد و گفت: طی این روز همچنین از سربازان نمونه در کلیه نواحی بسیج تجلیل می شود و کارگروه صنعت نیز توسط بسیج مهندسی در استان برگزار خواهد شد.

برگزاری یادواره شهدای پایگاهی و اردوهای جهادی

وی با اشاره به برنامه‌های سومین روز از هفته دفاع مقدس، از برگزاری یادواره شهدای پایگاهی با موضوع «نقش ولایت و رهبری»  در مساجد و پایگاه های بسیج استان خبر داد.

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه از برگزاری اردوهای جهادی به مناطق محروم و متشکل از نیروهای بسیج مهندسی و تکریم از بسیجیان نمونه به عنوان دیگر برنامه های  سومین روز از هفته دفاع مقدس یاد کرد.

برگزاری نمایشگاه‌های کاریکاتور «اصلاح الگوی مصرف» و «فروش محصولات اقتصاد مقاومتی»

وی افزود: برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی، مسابقات مقاله نویسی، کتابخوانی، نقاشی و... با موضوع اقتصاد مقاومتی، کمک رسانی به حاشیه نشینان و مردم مناطق محروم، برگزاری کارگاه های آموزشی- تحصصی حرفه‌ای و اشتغال زایی  از جمله برنامه‌های چهارمین روز از هفته دفاع مقدس است.

میرزائی گفت: همچنین یادواره شهدای حوزه ای در شهرستان‌های دالاهو، اسلام آباد غرب، هرسین، صحنه، سنقر، روانسر، جوانرود، پاوه  ثلاث باباجانی طی چهارمین روز برگزار می شود. همچنین  در این روز نمایشگاه کاریکاتور «اصلاح الگوی مصرف» نیز توسط بسیج هنرمندان استان برپا  خواهد شد.

وی از برپایی نمایشگاه فروش محصولات اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی طی این روز خبر داد و گفت: در این روز مسجد شریف صحنه نیز که توسط جهادگران تحت نظر بسیج سازندگی احداث شده است، افتتاح و به بهره برداری می رسد.

برگزاری مراسم روز مقاومت در گیلانغرب

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، از برگزاری مراسم روز مقاومت گیلانغرب در این شهرستان و طی پنجمین روز از این هفته خبر داد و گفت: برگزاری شب خاطره یاد یاران در نقاط مختلف، یادواره های شهرستانی، جشنواره های فرهنگی و ورزشی و «یادواره آبروی محله» در نقاط مختلف استان از دیگر برنامه‌های این روز است.

وی از برپایی «کارگاه شعر نماز» توسط بسیج هنرمندان طی همین روز، برگزاری «مسابقه از متن پیام رهبری به کنگره ۷۰۰۰ شهیده کشور» توسط بسیج جامعه زنان، برگزاری کارگاه «مادران پرچم، مادران جنگ» در شهرستان های دالاهو، کرمانشاه و نقاط عشایری استان، برگزاری تئاتر خیابانی با موضوع دفاع مقدس توسط بسیج هنرمندان، برگزاری نشست های روشنگری با موضوع دفاع مقدس و دستاوردهای آن در نقاط مختلف استان طی پنجمین روز از این هفته خبر داد.

میرزائی از برگزاری مراسم ویژه ای به مناسبت سالروز شکست حصر  آبادان، برگزاری مسابقه الگوی زنان دفاع مقدس در قصرشیرین، تجلیل از پیشکسوتان عرصه مهندسی، تجلیل از بانوان خادم الشهدا مناطق عملیاتی، برگزاری محفل شعر «زنان اسوه صبر» توسط بسیج جامعه زنان و برگزاری یادواره شهدای رزمندگان فرهنگی به عنوان برنامه‌های ششمین روز از این هفته یاد کرد.

سرکشی از خانواده‌های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم

وی،  برگزاری مراسم عطرافشانی مزار شهدا در استان، سرکشی از خانواده های شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، برگزاری مسابقات قرآن، برگزاری محافل انس با قرآن در نقاط مختلف استان و برگزاری مراسم زیارت عاشورا در مزار شهدای دالاهو را از جمله برنامه های هفتمین روز از این هفته برشمرد.

معاون فرهنگی سپاه حضرت نبی‌اکرم(ص) استان کرمانشاه، از برگزاری مراسم سالروز شهیدان فلاحی، فکوری، نامجو، کلاهدوز و جهان آرا و برگزاری مسابقات صالحین با موضوع دفاع مقدس به عنوان دیگر برنامه‌های این روز یاد کرد.

دیدگاه شما