آخرین اخبار

19. شهريور 1396 - 22:01   |   کد مطلب: 295697
طاق نیوز: رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: هم اکنون حدود 3700 کلاس درس هوشمند در استان، وجود دارد که این تعداد تا مهر ماه امسال به حدود چهار هزار کلاس درس می رسد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، فرزاد خدایاری اظهار داشت: در استان کرمانشاه یکصد و یازده مدرسه غیردولتی وجود دارد که بر اساس برنامه‌ریزی‌ انجام شده باید همه کلاس‌های درس این مدارس (شامل شاهد، غیرانتفاعی و...) از مهر ماه در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته باشند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون 45 درصد مدارس و 30 درصد کلاس های درس استان در مسیر هوشمندسازی قرار گرفته اند، افزود: مهر ماه امسال همچنین باید تمامی کلاس های درس پایه ششم استان در مسیر هوشمند سازی قرار گرفته باشند.

به گفته رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه این استان از نظر هوشمند سازی مدارس جزو یازده استان اول کشور به حساب می‌آید.

وی در ادامه با بیان اینکه استان کرمانشاه از نظر تعداد پرتالهای همگام رتبه برتر کشور را در اختیار دارد، بیان کرد: 2800 مدرسه استان مجهز به پورتال همگام هستند.

رئیس اداره فناوری اطلاعات اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه سپس با اشاره به در دست تایید بودن یک مدرسه هوشمند پیشرفته در استان کرمانشاه، اظهار کرد: این مدرسه غیرانتفاعی پسرانه در شهرک زیبا شهر واقع شده و در مقطع متوسطه اول و دوم دانش آموز دارد و به دنبال اخذ تاییده مدرسه هوشمند است.

خدایاری اضافه کرد: در مدارس هوشمند پیشرفته سیستم آموزشی تمام مکانیزه بوده و کلیه فرآیند های آموزش از طریق نرم افزار ارائه می‌شود و حتی حضور و غیاب نیز هوشمند است.

 

دیدگاه شما