آخرین اخبار

15. شهريور 1396 - 13:18   |   کد مطلب: 295684
نماینده ولی‌فقیه در استان کرمانشاه:
لطافت، ظرافت و غنا در زبان و ادبیات فارسی بی نظیر است
طاق نیوز: نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه زبان فارسی را در لطافت و ظرافت بی‌نظیر دانست و گفت: زبان و ادب فارسی غنی است و نیازی به اقتباس واژگان بیگانه ندارد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، آیت‌الله مصطفی علما در افتتاحیه دوازدهمین گردهمایی بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادب فارسی که صبح امروز در سالن شهید علیمحمدی دانشگاه رازی برگزار شد، اظهار داشت: تبلیغ ادبیات و زبان فارسی کار خیلی مهمی است چرا که این عمل در اصل حمایت از پیشینیان و اجدادمان است.

وی با بیان اینکه بزرگان کشور به ادبیات سابقین استشهاد می‌کنند، گفت: در قرآن کریم هزار بار کلمه رب آمده است، گفت: خداوند بر حفاظت از زبان و قلم و نوشتار تاکید فرموده است.

آیت الله علما با بیان اینکه زبان فارسی بسیار پربار است، گفت: تمام بزرگان ما حافظ زبان فارسی و اهل ادب و ظرافت بودند، فردوسی در اشعارش از زبان فارسی حراست و حفاظت کرد.

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع هنرمندان و شاعران گفت: رهبر معظم انقلاب بر ارج نهادن و زنده نگه داشتن زبان و اشعار فارسی و هنر ایرانی تأکید دارند.

آیت الله علما تأکید کرد: باید این میراث را درست و صحیح به آیندگان تحویل دهیم و حافظ آن باشیم و از لغات خارجی استفاده نکنیم.

وی با بیان اینکه زبان فارسی در لطافت و ظرافت و ادبیات بی‌نظیر است، افزود: زبان و ادب فارسی غنی است و چیزی کم نداریم و نیازی به اقتباس واژگان بیگانه نداریم.

دیدگاه شما