آخرین اخبار

15. شهريور 1396 - 12:00   |   کد مطلب: 295682
طاق نیوز: نخستین جشنواره منطقه‌ای "کهن آواهای تنبور" با حضور بزرگان موسیقی ایران و بیش از 70 تنبور نواز، به زودی در شهرستان دالاهو استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

علی شبستری مدیر اجرایی این جشنواره در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، اظهار کرد: نخستین جشنواره منطقه‌ای "کهن آواهای تنبور" با حضور بزرگان موسیقی کشور طی روزهای 20 و 21 شهریور در روستای بانزلان از توابع شهرستان دالاهو، استان کرمانشاه برگزار می گردد.

وی افزود: در این جشنواره اساتید و بزرگان موسیقی کشور از جمله شهرام ناظری، حسین علیزاده، کیهان کلهر، محمدرضا درویشی، علی اکبر شکارچی، پژمان حدادی و علی اکبر مرادی حضور خواهند داشت.

شبستری گفت: در این جشنواره 70 تنبورنواز در قالب 13 گروه از استان های ایلام، لرستان، کردستان، همدان و کرمانشاه ضمن اجرای مقام خوانی و تک نوازی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

مدیر اجرایی این جشنواره تصریح کرد: در پایان این مراسم از سه گروه برتر تنبورنوازی و نیز در بحث مقام خوانی از 9 نفر برتر در سه رده سنی مختلف و نیز از 9 نفر برتر تک نوازی  در سه رده سنی تجلیل می‌شود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دالاهو در ادامه با اشاره به قدمت پنج هزار ساله ساز "تنبور" گفت: ریشه این ساز به استان‌های کرمانشاه، خراسان و مناطق کردنشین کشور عراق برمی‌گردد.

شایان ذکر است جشنواره منطقه‌ای "کهن آواهای تنبور" اولین جشنواره ای است که در یک روستا و در سطح منطقه ای و با حضور اساتید برجسته ی موسیقی ایران برگزار می گردد.

دیدگاه شما