آخرین اخبار

14. شهريور 1396 - 11:13   |   کد مطلب: 295679
طاق نیوز: مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه گفت از برگزاری ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز در پردیس سینما فرهنگ کرمانشاه خبر داد.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، غلامحسین کاظمی امروز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان کرمانشاه اظهار داشت: ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز از هجدهم لغایت بیست و چهارم شهریور ماه امسال در پردیس سینما فرهنگ کرمانشاه برگزار می‌شود.

وی از ارسال ۲۰۰۰ اثر درسطح کشور به دبیرخانه جشنواره فیلم سبز خبر داد و افزود: در این میان آثاری نیز از کشورهای آمریکا، سوئد، فرانسه، روسیه، ایتالیا، انگلستان و... به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

کاظمی در ادامه اعلام داشت طی این جشنواره علاوه بر انواع انیمیشن و مستندهای کوتاه و بلند فیلم مادر زمین ساخته خانم شیرزادی نیز اکران خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های زیست محیطی در رأس برنامه‌های دولت دوازدهم قرار دارد، گفت: کرمانشاه جزو استان‌های پیشرو در بحث تنوع زیستی است، که دارا بودن ۴۵ گونه پستاندار، ۱۸۰ گونه پرنده، ۳۳ گونه خزنده و ۱۲۰۰ گونه گیاهی خود گواه این مطلب است.

کاظمی بااشاره به چهار منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست استان کرمانشاه افزود: منطقه حفاظت شده بیستون نیاز به اصلاحات مرزی دارد و با مشکل معارض مواجه است.

وی به مشکل فاضلاب شهر کرمانشاه اشاره و بیان کرد: ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تصفیه خانه و ساماندهی فاضلاب شهر کرمانشاه نیاز است و در این زمینه اقدامات خوبی با همکاری بانک توسعه زیرساخت آسیا در دست اقدام است.

کاظمی همچنین در ادامه به پروژه بازیافت زباله کرمانشاه اشاره و اظهار کرد: روزانه ۶۰۰ تن زباله در کرمانشاه تولید می‌شود که ۷۰ درصد آن به کود کمپوست و مابقی جداسازی می‌شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه از وجود ۳۵ واحد آلاینده در کرمانشاه خبر داد و افزود: اعتبارات خوبی برای بازیافت زباله در شهرستان های اسلام آباد غرب و سرپل ذهاب پیش بینی شده است.

دیدگاه شما