آخرین اخبار

20. تير 1396 - 11:35   |   کد مطلب: 295497
زارعی در جشنواره منطقه تئاتر سوره کرمانشاه:
تئاتر چیزی به جز مکارم‌الخلاق نیست
طاق نیوز: کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری با توجه به شعار انتخاب شده با عنوان«اخلاق برای همه» در این دوره از جشنواره تئاتر سوره گفت: تمامی اولیا و انبیای الهی فقط برای یک مطلب به میان ما آمدند و آن هم اخلاق است.

به گزارش طاق نیوز، کوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری در مورد انتخاب شعار این دوره جشنواره تئاتر سوره به خبرنگار طاق نیوز گفت:  تئاتر چیزی به جز مکارم‌الخلاق نیست. چرا که تمامی اولیا و انبیای الهی فقط برای یک مطلب به میان ما آمدند و آن هم اخلاق است.

وی تصریح کرد: پیامبر اعظم(ص) می‌فرمایند«من برای آن مبعوث شدم که مکارم‌الخلاق را تمام کنم» و خاتم الانبیا به همین معنا است، در واقع تمامی پیامبران و اولیای الهی آمدند تا راه سعادت بشری را به ما نشان داده و ارزش‌های اخلاقی و انسانی را در جامعه ترسیم کنند.

زارعی افزود: ما نیز در حوزه هنری به عنوان یک ارگان انقلابی باید برای ترویج اخلاق بیش از پیش تلاش کنیم و بویژه این فعالیت‌ها باید درعرصه تئاتر کشور باشد، چرا که تئاتر، هنری است که تنها به انسان و ارزش‌های اخلاقی انسان می‌پردازد و از آنجایی که این هنر مروج اخلاق در جامعه است،  به همین دلیل ما شعار «اخلاق برای همه» را برای جشنواره سوره امسال در نظر گرفته ایم.

وی اظهار داشت: متاسفانه تئاتر ما کمی ژست روشنفکری به خود گرفته است و این وضعیت که از دهه 40 تا کنون ادامه داشته ، به جای آنکه ما را به سمت وسوی ارزش‌های اخلاقی و انسانی سوق دهد، وارد فرم و محتوای تولیدات تئاتر کشور شده است.

گفتنی است، جشنواره منطقه‌ای تئاتر سوره ۱۶ الی ۱۸ تیرماه در کرمانشاه برگزار شد و با معرفی برترین ها به کار خود پایان داد.

دیدگاه شما