آخرین اخبار

29. خرداد 1396 - 21:16   |   کد مطلب: 295422
طاق نیوز: دبیرخانه هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از تمدید مهلت ارسال آثار بخش مکتوب تا دهم تیرماه و ارسال اثر به بخش الکترونیک تا بیستم تیرماه خبر داد.

به گزارش طاق نیوز به نقل از ایرنا، هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سری برنامه‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) با هدف گسترش فرهنگ رضوی و ترویج مطالعه با موضوع فرهنگ غنی اسلامی و سیره ائمه معصوم (ع) و به مناسبت ایام بابرکت دهه کرامت برگزار می‌شود.
در این دوره از جشنواره، 6 عنوان کتاب در سه بخش‌ کودک، نوجوان و بزرگسال و در موضوع‌های امام رضا (ع)، حضرت معصومه (س) و حضرت احمد بن موسی (ع) به مخاطبان عرضه شده است.
در بخش کودک جشنواره نیز کتاب «10 قصه از امام رضا (ع) برای بچه‌ها» نوشته مژگان شیخی، انتشارات قدیانی و در بخش نوجوان کتاب «ماه غریب من» نوشته مجید ملامحمدی، انتشارات به نشر معرفی شده است.
کتاب‌های «بانوی ملکوت»، نوشته علی کرمی‌جهرمی از انتشارات بوستان کتاب، «چلچراغ» نوشته جلیل عرفان ‌منش از انتشارات دفتر پژوهش‌های آستان قدس رضوی، «زندگی به سبک خورشید» نوشته مهدی غلامعلی از انتشارت جمال و همچنین کتاب «مهارت‌های زندگی در سیره رضوی» نوشته محمدرضا شرفی از انتشارات موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی، منابع معرفی‌شده ویژه بزرگ‌سالان است.
هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، به دو شیوه مکتوب و اینترنتی و در دو قالب فردی و خانوادگی برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای دریافت منابع مسابقه می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان و یا نشانی اینترنتی www.iranpl.ir (دریافت فایل پی دی اف) مراجعه کنند.
همچنین به‌منظور وسعت و تنوع در شیوه برگزاری، امکان حضور علاقه مندان در قالب پویش کتابخوان مجازی فراهم شده و علاقه‌مندان می توانند با ارسال فایل ویدئویی و معرفی یکی از منابع مسابقه، به همراه هشتگ #کتابخوانی_ رضوی و با شناسه @recive_ketabclip در سرویس پیام‌رسان تلگرام در هفتمین جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کنند.
ششمین دوره این مسابقه کتابخوانی با مشارکت بیش از 238 هزار نفر در سال 1395 برگزار شد.

دیدگاه شما