آخرین اخبار

23. خرداد 1396 - 19:24   |   کد مطلب: 295400
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه خبر داد:
مراسم "شب‌های قدر" در 9 امامزاده و بقعه شاخص استان کرمانشاه برگزار می شود
طاق نیوز: مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه گفت: مراسم ویژه شب‌های قدر در ۹ بقعه و امامزاده شاخص استان کرمانشاه برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام آیت عباسیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در گفت‌وگو با خبرنگار طاق نیوز، با اشاره به برنامه‌های متنوع شب‌های قدر که با حضور مبلغان در بقاع متبرکه استان برگزار خواهد شد اظهار داشت: مراسم ویژه شب‌های قدر در 9 بقعه و امامزاده شاخص استان کرمانشاه با حضور سخنرانان، مداحان، واعظان و قاریان قرآن برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: مراسم ویژه شب‌های قدر در بقعه سیده فاطمه شهر کرمانشاه، امامزاده ابراهیم(ع) تاق‌بستان، مسجد و زیارتگاه صاحب الزمان، امامزاده باقر(ع) بیستون، امامزاده ابراهیم(ع) کنگاور، امامزاده مهدی(ع) هرسین، امامزاده احمد(ع) سنقر، بقعه احمدبن اسحاق سرپل ذهاب و امامزاده علی‌اکبر(ع) اسلام آباد غرب برگزار خواهد شد.

حجت‌الاسلام عباسیان افزود:برنامه های مذکور در بقاع متبرکه شاخص استان از ساعت 23 آغاز و تا یک ساعت و نیم قبل از اذان صبح ادامه خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه ادامه داد: امامزادگان به عنوان مراکز معنوی و قطبهای فرهنگی مراکزی برای عبادات مردم بوده و مامن امن آنها به حساب می‌آیند و همه اینها لزوم برنامه‌ریزی برای استفاده از ظرفیت‌های آنها در ایام مختلف مثل شبهای قدر را نشان می‌دهد.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی به مناسبت ماه مبارک رمضان در آستان مبارک 20 امامزاده و بقعه متبرکه استان افزود: برنامه‌های ویژه ای برای بهره گیری از فیوضات ماه مبارک رمضان در این بقاع در حال برگزاری است.

عباسیان با بیان اینکه برای برپایی بیش از 50 محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی شده، افزود: تاکنون بیش از 20 محفل با حضور قاریان برجسته  داخلی و بین المللی برگزار شده است.
 

دیدگاه شما