آخرین اخبار

23. خرداد 1396 - 12:16   |   کد مطلب: 295398
طاق نیوز: مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه از افتتاح هسته هنری ادبی این سازمان به مناسبت میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع) در محل مسجد معتضدی کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان خبر داد.

صلاح الدین قره تپه در گفتگو با خبرنگار طاق نیوز، گفت: مراسم افتتاحیه ی هسته هنری ادبی سازمان بسیج هنرمندان شامگاه دوشنبه در مسجد معتضدی کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین و هنرمندان برگزار شد.

وی اظهار داشت: سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه به منظور شکل گیری هسته های هنری ادبی فعال در سطح مساجد استان و تلاش برای توسعه هنر مردمی با توجه به جاذبه های معنوی مساجد، اقدام به تشکیل هسته های هنری ادبی در سطح مساجد استان کرده است.

قره تپه با بیان این مطلب که مسجد خواست گاه اصلی هنر دینی خصوصا بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی است، اصلی ترین هدف از اجرای این طرح را بحث مسجد محوری کردن فعالیتهای فرهنگی و هنری در استان عنوان نمود.

وی افزود: در این راستا جلساتی نیز با دبیر خانه کانون های مساجد استان و تمامی کسانی که به نوعی انجام این فعالیتها را در مساجد تسهیل می کنند جهت برگزاری هرچه پربار تر این برنامه ها برگزار شده است.

مسئول سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه تصریح کرد: همچنین با مدیران کانون های بسیج هنرمندان تمامی شهرستان ها مکاتباتی داشتیم که طی آن بنا شده هر شهرستان یک مسجد را به عنوان پایگاهی برای برگزاری هسته های هنری ادبی معرفی کند که این تعداد در مرکز استان 3 مسجد خواهد بود.

در ادامه این مراسم مظفر تیموری مدیر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کرمانشاه گفت: از آنجایی که مساجد از صدر اسلام و تا کنون مکانی مناسب برای فعالیت های فرهنگی و هنری، دینی، مذهبی و ..بودند ونیز باتوجه جایگاه رفیع این مکان میتوان از ظرفیت و جاذبه های مساجد در توسعه هنر مردمی و مسجد محور کردن برنامه های فرهنگی و هنری در سطح استان استفاده نمود.

وی هدف این طرح را توسعه هنر مردمی و اجرایی نمودن فعالیتهای هنری و ادبی در مساجد عنوان نمود و گفت: علاوه بر مسجد معتضدی در دو مسجد دیگر کرمانشاه این برنامه عملی خواهد شد و قصد ما بر این است که این طرح در کل استان توسعه پیدا کند و همه مساجد دارای هسته هنری ادبی شوند.

مدیر اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان کرمانشاه تصریح کرد: هر هسته هنری ادبی تعداد 14 نفر عضو دارد که شامل مدیر هسته، مجری، یک رابط از سوی بسیج هنرمندان و اعضای فعال مسجد در رشته های مختلف هنری می باشند.

تیموری گفت: مجریان این برنامه سازمان بسیج مستضعفین کشور، سازمان بسیج هنرمندان استان کرمانشاه و به تبع کانون بسیج هنرمندان شهرستان کرمانشاه هستند.

دیدگاه شما