آخرین اخبار

18. خرداد 1396 - 12:18   |   کد مطلب: 295382
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه:
زبان هنر خصوصا "هنر ارزشی" قابل قیاس با هیچ بستری نیست
طاق نیوز: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه گفت: زبان هنر زبانی است که با هیچ بستر دیگری قابل قیاس نیست، خصوصا زبان شعر که در بستر گسترده هنر ارزشی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

به گزارش خبرنگار طاق نیوز، سردار بهمن ریحانی، شامگاه چهارشنبه در محفل شعر و دیدار شعرا با نماینده ولی فقیه در استان که به همت سپاه نبی اکرم(ص) و بسیج هنرمندان استان برگزار شد، گفت: زبان هنر زبانی است که با هیچ بستر دیگری قابل قیاس نیست، خصوصا زبان شعر که در بستر گسترده هنر ارزشی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

سردار ریحانی هنر شعر را شیوه ای موثر در بیان حقیقت کلام دانست و افزود: زبان شعر زبان بسیار نافذی است اگر ما تاریخ را وقتی ورق بزنیم و تجربیات آن را مرور و باز خوانی کنیم خواهیم دید آنجایی که زبان تاریخ با نظم آمده هم بهتر درک شده و هم در ذهن ها ماندگارتر است.

وی تصریح کرد: حال اگر زبان نافذ و تاثیرگذار شعر با یک محتوای زیبا، ارزشی واعتقادی آمیخته بشود و گفتار شعر در جایگاه حق و حق طلبی و پیروی از حقیقت و مقابله با ظلم و در راستای ظلم ستیزی قرار گیرد، شیوه ای مناسب برای ایستادگی در مقابل دشمنان اسلام است که تاثیری چندین برابر و جاودانه خواهد داشت.

لازم به ذکر است، در این مراسم که به همت مسئولین سازمان بسیج هنرمندان برگزار شد، شاعران هنرمند ضمن قرائت اشعار خود مورد تشویق قرار گرفته و با اهداء جوایزی از آنان تقدیر شد.

در پایان این دیدار نماز مغرب و اعشاء به امامت آیت الله علما اقامه شد و سپس حاضران روزه خود را به همراه امام جمعه استان افطار کردند.

دیدگاه شما