آخرین اخبار

14. مهر 1395 - 9:58   |   کد مطلب: 294323
طاق نیوز: 25 تن از هنرمندان کشوری در عرصه های تئاتر، سینما، تلویزیون و... امروز و فردا از مناطق عملیاتی استان کرمانشاه بازدید می کنند.

به گزارش طاق نیوز،  25 تن از هنرمندان عرصه های مختلف هنری، اعم از تئاتر، سینما، تلویزیون و... برای بازدید از مناطق عملیاتی و یادمان های شهدا به استان کرمانشاه سفر کردند.

بسیج هنرمندان استان کرمانشاه، مسئولیت میزبانی این هنرمندان طی دو روز حضورشان در استان کرمانشاه را به عهده دارد.

جواد جمیری، مسئول فرهنگی، اجتماعی سازمان بسیج هنرمندان کشور در گفتگو با خبرنگار ما، در خصوص اهداف این سفر گفت: یکی از برنامه های مهم و اصلی سازمان بسیج هنرمندان، اعزام هنرمندان به اردوهای راهیان نور یعنی بازدید از مناطق عملیاتی 8 سال دفاع مقدس است.

وی افزود: هدف از این بازدید را آشنایی هنرمندان با ظرفیت هایی که 8 سال دفاع مقدس برای ما ایجاد کرده است. هم چنین هنرمندان در این اردوها با جانفشانی های رزمندگان مبارز انقلاب اسلامی در مقابله با استکبار جهانی آشنا می شوند.

مسئول فرهنگی، اجتماعی سازمان بسیج هنرمندان کشور، تصریح کرد: از دیگر اهداف این سفرها، این است که فضایی ایجاد شود که تولیداتی از هنرمندان در این عرصه ایجاد کنیم و داشته باشیم.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به موارد فوق، هدف گذاری شد تا اردوهای راهیان نوری را برای هنرمندان مطرح داشته باشیم که شاهد تولیداتی در این زمینه بود و مفاهیم انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را از این طریق و با رویکرد هنری و ابزار هنر به جامعه انتقال دهیم.

جمیری گفت: در همین راستا، ما هنرمندان رشته های مختلف هنری را به این اردوها اعزام می کنیم و در این سفر هنرمندانی از عکاسان انقلاب اسلامی، حوزه تئاتر، سینما و نویسندگی  ما را همراهی می کنند.

وی از بازدید از مناطق عملیاتی شهرستان قصرشیرین، بازی دراز و یادمان شهدای مرصاد طی امروز چهارشنبه 14 مهر خبر داد  و گفت:این هنرمندان فردا پنج شنبه 15 مهر نیز از یادمان شهدای پاوه بازدید خواهند کرد و  نیم روزی را نیز پس از اتمام این برنامه ها به بازدید هنرمندان از مناطق تاریخی و سیاحتی استان اختصاص داده ایم.

وی از حضور، هنرمندانی چون کورش زارعی، حسین مسافر آستانه، سعید نژاد نجفیان، محمود فرهنگ، یدالله وفاداری، انسیه شاه حسینی، امیرالله بهمنی، مجید بیاتی، زهرا معارف وند، محمد تقی فهیم، فهمیه صانعی، مهدی عظیمی، امیر نصیربیگی، ناصر افراسیابی، امیرعلی جوادیان، سید حسن موسوی، یوسف گرامی، محمد حسین حیدری، احمدرضا نیاز آبادی، احمد لولایی، آرش زینال خیری، ابولفضل مسجدی، عزیزالله عابدی و محمد مهدی غلامی در این سفر خبر داد.

دیدگاه شما