آخرین اخبار

13. مهر 1395 - 11:53   |   کد مطلب: 294320
طاق نیوز: مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، از آغاز برنامه های هفته ملی کودک در استان از 15 مهر ماه خبر داد و گفت: در این هفته از خانواده یکی از شهدای مدافع حرم تجلیل می شود.

رضا موزونی در گفتگو با طاق نیوز،  از آغاز برنامه های هفته ملی کودک در کرمانشاه از 15 مهر ماه خبر داد و گفت: این برنامه ها از 15 مهر ماه با شعار «کودکان تشنه اند»، آغاز می شود و تا 21 مهر ماه در کلیه مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان برگزار می شود.

وی این هفته را فرصتی برای معرفی و تبیین مفاهیم عاشورا به کودکان و نوجوانان دانست که آنان با مفاهیم و آموزه های واقعه عاشورا آشنا شوند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، از تجلیل از خانواده های یکی از شهدای مدافع حرم استان کرمانشاه طی برنامه های این هفته خبر داد.

وی افزود: مراسم تجلیل از خانواده شهید مذکور در طی مراسم افتتاحیه برنامه های هفته ملی کودک روز 15 مهر ماه برگزار خواهد شد.

موزونی گفت: در این هفته مسئولین کانون پرورش فکری کودکان در منزل یکی از شهیدان بزرگوار شهدای مدافع حرم استان حاضر شده و از همسر و فرزند ایشان تجلیل می کنند.

وی از برگزاری برنامه های متعدد فرهنگی و هنری طی این هفته و همزمان با مرکز استان در کلیه مراکز کانون پرورش فکری شهرستان ها خبر داد.

دبیر هفته ملی کودک استان کرمانشاه  اشاره ای نیز به دیگر برنامه های این هفته در استان داشت و گفت: ، همایش بزرگ عاشورایی  با اجرای نمایش سایه ای با موضوع عاشورا، مسابقات حضوری با موضوع عاشورا چون  نوحه خوانی، نوحه های عاشورایی، برنامه «یک سوال و یک جواب»، قصه گویی عاشورایی، نمایشگاه عکس مراسم و آیین های عاشورا با موضوع حضور کودکان و نوجوانان، اجرای مراسم عزاداری، فضاسازی عاشورایی مراکز کانون ، معرفی شهیدان  عاشورا، نمایش های عروسکی، نمایشگاه نقاشی اعضا، راه اندازی و فعالیت کانال تلگرامی « کودکان تشنه اند» برای انتشار و انعکاس عکس های عاشورایی در شهرها و روستاهای مختلف استان کرمانشاه، و... از جمله این برنامه ها است.

وی هم چنین از برگزاری همایش «کودکان تشته اند» در محل مجتمع فرهنگی و هنری «آفرینش»، واقع در سه راه 22 بهمن، در روزهای 15 الی 19 مهرماه و از ساعت 9 الی 11 صبح خبر داد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه، با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده به این منظور خاطر نشان کرد: عمده برنامه های ما در مرکز شماره 2 واقع در سه راه 22 بهمن، مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش برگزار و در روز 15 مهر ماه، این برنامه ها در مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش کلید خواهد خورد.

وی با اشاره به مشارکت دستگاه های متعدد در برگزاری برنامه های هفته ملی کودک در استان افزود: ریاست برگزاری برنامه های هفته ملی کودک استان به کانون پرورش فکری سپرده شده و دستگاه های دیگر چون آموزش و پرورش، صدا و سیما، بهزیستی و... نیز در اجرای این برنامه ها با کانون مشارکت دارند.

وی با یادآوری اینکه هفته ملی کودک از 15 الی 21 مهر ماه است، گفت: این ویژه برنامه ها از ساعت 9 صبح الی 11 ظهر روزهای برگزاری در مرکز شماره 2 کانون واقع در سه راه 22 بهمن، مجتمع فرهنگی و هنری آفرینش برگزار می شود.

دیدگاه شما