آخرین اخبار

7. مهر 1395 - 9:30   |   کد مطلب: 294288
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقر خبرداد:
برگزاری مراسم نکوداشت عباس بنی عامریان در شهرستان سنقر
طاق نیوز: رئیس ارشاد شهرستان سنقر از برگزاری مراسم نکوداشت عباس بنی عامریان، هنرمند کرمانشاهی در شهرستان سنقر خبر داد.

محمد رضا کماسی در گفتگو با  طاق نیوز،  از برگزاری مراسم نکوداشت هنرمند پیشکسوت عرصه تئاتر و اخوشنویسی استان کرمانشاه خبر داد.

وی افزود: طی مراسمی در روز پنج شنبه هشتم مهرماه ٩٥ با حضور بزرگان و اساتید عرصه خوشنویسی و پژوهشگران فرهنگ و ادب و تاریخ ایران، مراسم نکوداشت استاد «عباس بنی عامریان» در شهرستان سنقر و در محل کانون امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

رئیس ارشاد شهرستان سنقر تصریح کرد: «استاد امیرخانی» ، ریاست شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و اعضای این شورای،  پژوهشگران فرهنگ و ادب و تارخ ایران ازجمله «استاد میر جلال الدین کزازی»، چهره ماندگار فرهنگ و ادب کشور و استاد «محمدعلی سلطانی»، مورخ و پژوهشگر برجسته کشور و همچنین «دکتر ساکت» نماینده وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی در انجمن خوشنویسان ایران مهمانان ویژه این مراسم نکوداشت هستند.

وی با ابراز خوشنودی از این اتفاق و اشاره به قدمت هنر خوشنویسی در ایران گفت: می توان هنر خوشنویسی را نشانه ای غنی از فرهنگ و تمدن گذشته ایران اسلامی دانست، زیرا هنر خوشنویسی هنری آیینی است و پیام آور گفتار بزرگان فرهنگ، هنر ، ادب، اندیشه، اخلاق، فضیلت و کلام کتاب خدا و اولیای اوست.

کماسی افزود: اجرای برنامه نکوداشت هنرمندان پیشکسوت از برنامه‌های است که در آینده نیز به آنها خواهیم پرداخت و  تکریم و تجلیل از مقام هنری این استاد بزرگ سنقری نیز مایه مباهات و افتخار شهرستان سنقر است.

رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سنقر گفت: برای مشارکت هرچه بیشتر و پربارتر هنرمندان در اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری یکی از برنامه های مهم این اداره‌ شهرستان واگذاری این فعالیت ها و برنامه‌ها به خود انجمن ها و فعالان حوزه هنری و فرهنگی است.

به گزارش طاق نیوز، «عباس بنی عامریان»  از هنرمندان کرمانشاهی متولد ١٣١٦ شهرستان سنقر بازنشسته آموزش و پرورش است که علاوه بر فعالیت در رشته هنری «خوشنویسی» و مدیریت انجمن خوشنویسان ایران در دهه 60، در حوزه نمایش نیز آثار زیادی خلق کرده است که از آن جمله می توان به اجرای نمایش های «تاجر ونیزی» ، «ویلن ساز» ، «طبیب اجباری»، «شبکه مخفی»، «ملانصرالدین و خلیفه بغداد»، «مرد بازو طلایی»، « آپارتمان مستاجر»، «مردیکه مرده بود» و «خود نمی دانست»،  «چهار صندوق»، « کتک خورده و راضی» و  « باران ساز»  اشاره کرد.

نمایش های، درخت، چشم در برابر چشم،  کوروش پسر ماندانا،  منطقه جنگی، دختران فصل فروش، سه گل و سه آرزو ، پشت شیشه های عروس، تازه بدوران رسیده ها، محاق و مراسم نوروزیاز دیگر آثار این هنرمند کرمانشاهی است.

بنی عامریان هم چنین مدرسی دوره های مختلف آموزش های تئاتر، موسس گروه تئاتر آفرینش و فعالیت در رادیو و تلویزیون را در کارنامه خود دارد.

لازم بذکر است، این مراسم به همت، انجمن خوشنویسان سنقروکلیایی و با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان و شهرستان سنقروکلیایی، فرمانداری، شهرداری، شورای شهر، میراث فرهنگی، انجمن سینمای جوان، عینک دانشجو، انجمن عکس و انجمن موسیقی برگزار می شود.

دیدگاه شما